Szkółka roślin

Cennik

Galeria

Punkt sprzedaży

Kontakt

Ogród Japoński Siruwia jest prężnie działającym ogrodnictwem, zajmującym się rozmnażaniem roślin ozdobnych w sposób naturalny (m.in. poprzez podział z odkładów kłączy). Oferujemy sprzedaż sadzonek roślin, które można podziwiać w naszym ogrodzie. Jest to bardzo bogaty materiał roślinny, który od wielu lat uprawiamy w naturalnych warunkach pokazowego Ogrodu Japońskiego Siruwia. Nasz ogród położony jest na wysokości 600 m n.p.m., dlatego też rośliny rozmnażane i uprawiane u nas są zahartowane w górskim klimacie i radzą sobie nawet w bardzo trudnych i wymagających warunkach.

Przygotowujemy rozsady licznych krzewów, w tym magnolii oraz wielu odmian azalii, rododendronów, z których słynie nasz ogród. Prowadzimy sprzedaż egzotycznych drzew takich jak palmowe klony japońskie oraz sosny w odmianach mugo i sylvestris oraz sosny formowane – niwaki. Specjalizujemy się również w rozsadach niezwykle oryginalnej byliny gunnery olbrzymiej (gunnera manicata), traw ozdobnych, bambusów i funkii.

Chętnie dzielimy się naszą wiedzą ogrodniczą i doświadczeniem, także zakresie projektowania i aranżacji terenów zielonych. Kupujący rozsady roślinne, mogą korzystać również z gotowych inspiracji kompozycji roślinnych widocznych w naszym pokazowym Ogrodzie Japońskim Siruwia, zdobywając w ten sposób pomysły na aranżację swoich ogrodów, ogródków, rabatek lub kwietnych balkonów.