Co warto zobaczyć w Karpaczu z dzieckiem

Karpacz i okolice: co zwiedzić z dzieckiem? Najlepsze pomysły na fajną wycieczkę

Dzieci stanowią szczególny typ turystów. Są wymagające, szybko się nudzą i oczekują rozrywek, szytych na miarę ich potrzeb. Atrakcje powinny być dobrane adekwatnie do ich wieku i dostarczać niezapomnianych wrażeń. Dowiedz się, co warto zobaczyć w Karpaczu z dzieckiem i z naszą małą pomocą zaplanuj wycieczkę, która sprawi maluchowi mnóstwo radości. Wybraliśmy najciekawsze miejsca, które można zwiedzić z kilkulatkiem i starszakiem.

Zaszalejcie w Parku Linowym TARZAN! Dzieci uwielbiają taką zabawę

Ruchu nigdy za wiele! Zwłaszcza, jeśli wybieracie się na urlop w Karkonoszach. Region sprzyja spacerom w podejmowaniu aktywności fizycznych na świeżym powietrzu. Wykorzystajcie to, wybierając się do całorocznego Parku Linowego TARZAN, który jest wart tego, by odwiedzić go z dzieckiem. Atrakcja przewiduje trzy trasy o różnym stopniu zaawansowania – Baby Tarzan dla najmłodszych dzieci, Spacer Tarzana dla młodzieży i dorosłych oraz Skok Tarzana dla doświadczonych wspinaczy. Pokonywanie przeszkód w ekstremalnych warunkach (na linach) to rewelacyjna forma spędzenia wolnego czasu. Bez obaw, przed wyruszeniem na przygodę zostaniecie odpowiednio przeszkoleni. Istnieje też możliwość pokonania trasy z instruktorem.

Park Linowy TARZAN. Karpacz, ul. Gimnazjalna 2 (źródło: parklinowykarpacz.pl)

Jedna z makiet, czekających w Muzeum Klocków. Karpacz, ul. Mickiewicza (źródło: muzeumklockow.pl)

Fantastyczna podróż do świata LEGO: Muzeum Klocków

Przebywając z dzieckiem pod Śnieżką, zarezerwujcie czas na wizytę w Prywatnym Muzeum Techniki i Budowli z Klocków LEGO. Jest to miejsce, w którym chłopcy i dziewczynki poczują się, jak w bajce! Muzeum jest nazywane największą atrakcją rodzinną w mieście Karpacz i umożliwia dzieciom interaktywne spotkanie z klockami. Wystawy wzbudzają wiele emocji, a możliwość samodzielnego budowania z klocków to świetna zabawa. Część eksponatów można własnoręcznie uruchomić, dzięki czemu oglądanie wystaw nabiera nowego znaczenia. Jeśli zamierzasz zwiedzić Muzeum z dzieckiem poniżej 3 r.ż., nie zapłacisz za wstęp malucha. Atrakcja mieści się przy ul. Mickiewicza 11 w Karpaczu. Przy okazji wizyty w świecie klocków LEGO możecie wybrać się również do Muzeum Konsol Gier Video, które znajduje się w tym samym budynku. Tam zagracie w gry retro i poznacie ciekawostki na temat kultowych gier.

Wycieczka do Japonii w Karkonoszach: Ogród Japoński Siruwia

Jeśli jesteście miłośnikami natury ujętej w imponujące, harmonijne kompozycje, koniecznie powinniście zwiedzić z dzieckiem Ogród Japoński Siruwia (Mała Japonia). Na terenie obiektu znajdują się strumienie i stawy, rosną krzewy, drzewa i inne orientalne nasadzenia. Tworzą one niepowtarzalny klimat, którym zachwycicie się zarówno Wy, jak też Wasze dzieci. Zapierający dech w piersiach krajobraz Małej Japonii to nie wszystko: odwiedzający mogą podziwiać kolekcje drzewek Bonsai, zwiedzać Muzeum Samuraj – Rycerz dawnej Japonii i próbować japońskich przysmaków, sprzedawanych w tutejszej kawiarni. Jak przystało na atrakcję przyjazną dzieciom, w Ogrodzie Siruwia czeka Najwyższy na Dolnym Śląsku Plac Zabaw. To nowoczesny Park Rozrywki, w którym maluchy i starszaki mogą szaleć długimi godzinami. Wycieczka do Małej Japonii przyniesie masę wrażeń! Ogród znajduje się niedaleko miasta Karpacz, a najłatwiej dojechać tu samochodem (15 min. z Karpacza Górnego).

W Ogrodzie Japońskim Siruwia nie brakuje atrakcji dla dzieci!

Multimedialne Muzeum Karkonoszy, Karpacz, ul. Karkonoska (źródło: karkonosze.pl)

Multimedialne Muzeum Karkonoszy, raj dla dzieci w każdym wieku

Odwiedzając Karpacz warto dowiedzieć się jak najwięcej na temat Karkonoszy. Kto powiedział, że poznawanie historii regionu musi być nudne? W Multimedialnym Muzeum Karkonoszy przekonacie się, jak należy łączyć naukę z zabawą. Odbędziecie tu ekscytującą podróż po salach multimedialnych i obejrzycie wystawy, o których opowiedzą Wam wirtualni przewodnicy. Muzeum zostało stworzone dla wszystkich głodnych wiedzy, związanej z Karkonoszami. Przystępna i bardzo atrakcyjna forma prezentacji zaciekawi każde dziecko. Multimedialne Muzeum Karkonoszy znajduje się w Karpaczu przy ul. Karkonoskiej, niedaleko Stacji Narciarskiej Winterpol.

Karpacz – Express: niezapomniana przejażdżka kolejką po Karpaczu

Chcąc zwiedzić Karpacz z dzieckiem, nie musisz zamęczać go długim chodzeniem. Postawcie na nowoczesną formę poznawania miasta i wybierzcie się na przejażdżkę kolejką Karpacz – Express. Podczas wycieczki zobaczycie najważniejsze atrakcje turystyczne Karpacza i dowiecie się o nich więcej, niż piszą w przewodnikach. Trasa liczy 17 km i obejmuje m.in. Krucze Skały, Kościół Wang, Dziki Wodospad, Skocznię Orlinek i Zaporę na Łomnicy. Na każdym z przystanków można wysiąść w celu zwiedzenia atrakcji, a następnie kontynuować podróż – szczegółowy rozkład jazdy jest dostępny online, na stronie Kolejki.

Kolejka Turystyczna Karpacz-Express, przewozy turystyczne (źródło: karpacz-express.pl)

Zapraszamy do naszych pozostałych poradników, w których podpowiadamy, co warto zobaczyć w Karpaczu z dzieckiem. Skupiamy się też na okolicznych regionach: wymieniamy atrakcje turystyczne Szklarskiej Poręby, miejsca warte zobaczenia w Jeleniej Górze, jak i na całym Dolnym Śląsku. Sprawdź, co zwiedzić i dokąd zajrzeć, aby pobyt w Karkonoszach z dzieckiem był udany!