Co warto zobaczyć na Dolnym Śląsku?

Dolny Śląsk: co warto zobaczyć z dziećmi? TOP atrakcje, których nie można przegapić!

Podróżowanie po Dolnym Śląsku może być niesamowitą przygodą. Wystarczy wiedzieć, co warto zobaczyć i jak zwiedzać, żeby wyciągnąć z wycieczki jak najwięcej. Mamy dla Ciebie listę miejsc, które czynią Dolny Śląsk jednym z najpiękniejszych województw na mapie całego kraju. Sprawdźcie, dokąd polecamy się wybrać z dziećmi i zaplanujcie rodzinną podróż, którą zapamiętacie na długi czas.

Wrocławskie Krasnale. Dwugodzinna wycieczka i poszukiwanie skrzatów

Jeśli Dolny Śląsk, to obowiązkowo Wrocław. W stolicy województwa nie brakuje atrakcji, jednak odwiedziny w muzeach, oglądanie pomników i kościołów może nie być wystarczająco ciekawe dla najmłodszych. Co warto zobaczyć z dziećmi, które uwielbiają obcowanie z naturą i aktywne spędzanie wolnego czasu? Z pewnością będą to:

  • ZOO z Afrykarium,
  • Hydropolis,
  • Kolejkowo,
  • Aquapark.

Świetnym pomysłem na zorganizowaną wycieczkę we Wrocławiu będzie też spacer „W poszukiwaniu wrocławskich krasnali”. Podróż można odbyć samodzielnie ruszając z rynku, gdzie krasnali jest najwięcej. W całym mieście znajduje się już ok. 360 figurek, z czego każda ma swoją nazwę i unikalny wygląd. Wybierając się na dwugodzinny spacer z przewodnikiem, można zobaczyć ok. 30 krasnali, aktywnie uczestnicząc w ich poszukiwaniu. To duża frajda zwłaszcza dla dzieci, które chętnie wykonują zadania i przemierzają wrocławskie ulice, w skupieniu wytężając wzrok. Taka forma zwiedzania stolicy Dolnego Śląska z pewnością spodoba się całej rodzinie!

Wycieczka, szlakiem wrocławskich krasnali – Wrocław

Błękitne Jeziorko w Rudawskim Parku Krajobrazowym (źródło: kolorowejeziorka.pl)

Rudawski Park Krajobrazowy. Spotkanie z naturą na południu Dolnego Śląska

Niedaleko Wałbrzycha, w Kamiennej Górze, znajduje się Rudawski Park Krajobrazowy. Jeśli zastanawiacie się, co warto zobaczyć na Dolnym Śląsku, to miejsce na pewno Was zainteresuje. Wyjątkowa atrakcja turystyczna Parku mieści się we wsi Wieściszowice. Mowa o Kolorowych Jeziorkach, czyli aż czterech przepięknych jeziorkach o ciekawej historii i nietuzinkowym wyglądzie. Ich barwy (żółty, purpurowy, błękitny i zielony) zachwycą każdego. To między innymi z ich powodu Kolorowe Jeziorka są odwiedzane przez tłumy turystów z dziećmi. Jeśli zwiedzać Dolny Śląsk, to tylko w najlepszym stylu! Wstęp do Kolorowych Jeziorek jest bezpłatny, a wycieczka leśnymi szlakami zajmuje ok. 2-3 godzin. W sezonie na terenie obiektu dla najmłodszych organizowane są weekendowe przejażdżki na kucykach. Najlepiej wybrać się tu w sezonie wiosenno-letnim, w pogodny dzień. Chcąc uniknąć tłumów, warto przyjechać tutaj w środku tygodnia.

Ogród Japoński Siruwia. Przyjedźcie, zwiedzić Małą Japonię w Przesiece!

Każdy, kto myśli o podróży na Dolny Śląsk, powinien ją najpierw dobrze zaplanować. Na liście miejsc, które warto zobaczyć z dziećmi, nie może zabraknąć Ogrodu Japońskiego Siruwia. Tzw. Mała Japonia znajduje się niedaleko Karpacza i jest uważana za jedną z bardziej niezwykłych atrakcji turystycznych Karkonoszy. Na wycieczkę po Ogrodzie wybierzcie się w słoneczny dzień, rezerwując ok. 2 godzin na zwiedzenie całego obiektu. W Małej Japonii zobaczycie unikalne kolekcje drzewek Bonsai, muzeum z kolekcją japońskich zbroi i setki orientalnych krzewów, które pozwolą Wam poczuć atmosferę Kraju Kwitnącej Wiśni. Przyjeżdżając tutaj z dziećmi koniecznie zatrzymajcie się na Najwyższym Placu Zabaw na Dolnym Śląsku, do którego wejdziecie w cenie biletu do Ogrodu Japońskiego. Tuż obok czeka na Was sklep z japońskimi produktami oraz kawiarenka, w której skosztujecie tradycyjnej japońskiej herbaty i słodyczy. Zwiedzający nie muszą się spieszyć – każdy na pewno zdąży wszystko zobaczyć i zrobić piękne zdjęcia pamiątkowe – czas pobytu w Małej Japonii jest nielimitowany. Odwiedzając Dolny Śląsk z dziećmi zajrzyjcie tu co najmniej raz! Urok tego miejsca na długo zapisze się w Waszej pamięci.

Ogród Japoński Mała Japonia. Atrakcja turystyczna na Dolnym Śląsku

Kopalnia Złota, Podziemna trasa turystyczna. Złoty Stok – Dolny Śląsk (źródło: kopalniazlota.pl)

Pora zejść pod ziemię! Zachwycająca Kopalnia Złota w Złotym Stoku

Co można zobaczyć na Dolnym Śląsku podczas wycieczki z dziećmi? Tysiące miejsc! Które z nich warto zwiedzić w pierwszej kolejności? Na przykład te, zlokalizowane… pod ziemią. Kopalnia Złota, a właściwie Muzeum Górnictwa i Hutnictwa Złota jest szczególną atrakcją w Kotlinie Kłodzkiej. Jeżeli macie wolny dzień, przyjazd tutaj to znakomity pomysł. Kopalnię można zwiedzić z przewodnikiem, odbywając m.in. podziemny spływ łodzią, poznając tajemnice legendarnej sztolni, płucząc złoto i wybijając monety. Gdy planujecie pobyt w okolicy Kotliny Kłodzkiej, rozważcie wizytę w Kopalni Złota. Jest to atrakcja turystyczna na Dolnym Śląsku, która wciągnie Was i Wasze dzieci na cały dzień. Gwarantujemy, że ani przez chwilę nie będziecie się tu nudzić. W podziemiach zobaczycie wodospad, poznacie historię Kopalni i poczujecie się, jak prawdziwi górnicy. To znakomita przygoda, którą można (a nawet należy!) odbyć z dziećmi.

Czy udało nam się chociaż trochę rozwiać Wasze wątpliwości, co warto zwiedzić na Dolnym Śląsku z dziećmi? Wierzymy, że tak! Region kryje wiele tajemnic i cudnych miejsc, których odkrywanie może przynieść mnóstwo przyjemności. Zachęcamy, by w wolnych chwilach zwiedzać Dolny Śląsk, przemierzając go wzdłuż i wszerz. Ilość wrażeń nieograniczona!