Atrakcje dla dzieci w Karpaczu

Karpacz i okolice: polecane atrakcje dla dzieci. Poradnik wycieczkowy!

Planujecie odwiedzić najpopularniejszy górski kurort Karkonoszy z dziećmi? Świetnie się składa! Mamy dla Was listę polecanych miejsc zasługujących na to, by zobaczyć je ze swoimi pociechami. Wybraliśmy interesujące atrakcje w Karpaczu dla dzieci. Zapraszamy do zapoznania się naszymi propozycjami wycieczkowymi, które dedykujemy wszystkim rodzicom.

Bajkowa atrakcja Karpacza – Park Bajek dla małych i dużych

Mówi się, że najciekawsze atrakcje dla dzieci to te, zlokalizowane na świeżym powietrzu. Park Bajek zalicza się do tego grona. To urokliwe miejsce, w którym można obejrzeć najpiękniejsze bajki i skorzystać z dużego placu zabaw. Na terenie Parku znajduje się tor pontonowy, na którym mogą zjeżdżać dzieci i dorośli, a ponadto organizowane są gry wodne. Najmłodsi zachwycą się również trampoliną, huśtawkami i ściankami wspinaczkowymi, a w ramach odpoczynku po intensywnej zabawie wysłuchają bajek, oglądając tematyczne inscenizacje. Koszt całodniowego pobytu w Parku Bajek dla dziecka wynosi 15 zł, a dla osoby dorosłej 10 zł. Jeśli chodzi o atrakcje dla dzieci w Karpaczu, ta z całą pewnością zasługuje na wyróżnienie. Wybierzcie się tutaj wiosną lub latem – po sezonie Park jest zamknięty.

Park Bajek, ul. Wilcza 2, Karpacz. Atrakcja dla wszystkich dzieci (źródło: parkbajek.pl)

Karkonoskie Tajemnice, ul. Mickiewicza 1a, Karpacz. Spotkanie z Duchem Gór (źródło: karkonoskietajemnice.pl)

Karkonoskie Tajemnice. Interaktywna wystawa w centrum Karpacza

Zwiedzając Karpacz z dziećmi można natrafić na rozmaite atrakcje, z których trudno wybrać te najciekawsze. Rewelacyjnym wyborem będzie wybranie się do podziemi miasta, gdzie podążając szlakiem Ducha Gór zgłębicie tajniki urokliwych Karkonoszy. Multimedialne Muzeum Karkonoskie Tajemnice to oryginalna ekspozycja, która zainteresuje zarówno kilkulatków, jak i starsze dzieci. Otwórzcie się na magię polskich gór i pewnym krokiem wejdźcie do świata Karkonoszy. Panuje tu dość mroczny klimat, ale nie musicie się obawiać – Duch Gór jest nieszkodliwy. Przed wizytą w Muzeum sprawdźcie, czy w danym dniu nie są organizowane warsztaty. W ramach dodatkowych zajęć Wasze dzieci będą mogły dowiedzieć się więcej m.in. o roślinności Karkonoszy.

Najwyższy Plac Zabaw na Dolnym Śląsku i Ogród Japoński Siruwia

Jeśli chodzi o atrakcje dla dzieci Karpacz i okolice kryją ich całkiem sporo. Niecałe 20 minut jazdy samochodem wystarczy, by znaleźć się w Przesiece. Tam znajduje się jedyny w swoim rodzaju Ogród Japoński Siruwia (Mała Japonia). Warto odwiedzić go z dziećmi niezależnie od tego, czy mają od kilka, czy kilkanaście lat. W Ogrodzie działa Najwyższy Plac Zabaw na Dolnym Śląsku i Muzeum ze zbrojami japońskimi. Wszystko to w otoczeniu orientalnych nasadzeń, urokliwych stawów i strumieni oraz fantastycznych okazów roślin. Imponujące kolekcje różaneczników i drzewek Bonsai to tylko wybrane atrakcje, jakie przygotował dla Was Ogród Japoński. To właśnie tu, w samym sercu Karkonoszy Wasze dzieci spróbują japońskich słodyczy, a Wy napijecie się tradycyjnej herbaty, serwowanej w klimatycznej kawiarence. Zwiedzane Ogrodu może trwać nawet cały dzień, podczas którego wielokrotnie poczujecie atmosferę Japonii i przeniesiecie się myślami do Kraju Kwitnącej Wiśni. W cenie biletu możecie skorzystać ze zwiedzania z przewodnikiem, który opowie Wam o historii tego miejsca i pozwoli lepiej zrozumieć jego filozofię.

W Małej Japonii na dzieci czekają niesamowite atrakcje. Adres: Brzozowe Wzgórze 8b, Przesieka.

Nauka jazdy na nartach to wspaniała zabawa! Adres szkoły: ul. Turystyczna 6, Karpacz (źródło: karpacz.com.pl)

Czas na narty! Gdzie zacząć? W Szkole Narciarstwa i Snowboardu KARPACZ

Trzeba podkreślić, że działające w mieście Karpacz atrakcje dla dzieci dzielimy na te, działające sezonowo oraz te, które zapraszają przez cały rok. Jeżeli planujecie pobyt w Karkonoszach zimą, dobrym pomysłem na zabawę będzie wizyta w Szkole Narciarstwa i Snowboardu Karpacz. Jest to szkółka, w której prowadzone są zajęcia dla dzieci powyżej 4 lat. W ofercie przewidziano rozmaite kursy, zarówno godzinne, jak również kilkudniowe. Zimowe atrakcje Karpacza dla dzieci powinny wiązać się z jazdą na nartach lub na snowboardzie, więc gdy tylko będziecie mieć ochotę na naukę jazdy, wybierzcie odpowiedni pakiet i zapiszcie się na zajęcia z licencjonowanym instruktorem. Na miejscu można wypożyczyć sprzęt i od razu ruszyć na stok.

Każdy lubi wodę! Park Wodny Tropikana. Atrakcja dla rodzin z dziećmi

Po górskich wędrówkach każdy zasługuje na chwilę odprężenia. Nie ma lepszego miejsca na relaks w wodzie, niż Park Wodny. Ten, zlokalizowany w Hotelu Gołębiewski gwarantuje kilkugodzinną, znakomitą zabawę. Przewidziane w nim atrakcje dla dzieci to m.in. basen rzeka, brodzik z ciepłą wodą i piaskownicą, boisko do siatkówki oraz basen rekreacyjny z falą. Dla rodziców najlepszą atrakcją będzie pobyt na tarasie z widokiem na góry i odpoczynek w basenie z hydromasażem. Przyjeżdżając na wycieczkę do Karpacza z dziećmi zabierzcie ze sobą stroje kąpielowe i skorzystajcie z wodnych atrakcji, uważanych za jedne z najlepszych w całym regionie!

W Parku Tropikana dzieci będą się znakomicie bawić! (źródło: golebiewski.pl)

Zachęcamy do sprawdzenia naszych innych wpisów, zbierających wybrane atrakcje dla dzieci w Karpaczuciekawe miejsca w Jeleniej Górze i w Szklarskiej Porębie. Na naszym blogu nie brakuje inspirujących historii i ciekawostek ze świata Karkonoszy oraz całego Dolnego Śląska. Zachwyćcie się urokiem niepowtarzalnych miejsc, przyjeżdżając do nich ze swoimi dziećmi.